Poradna v komentářích

Hledáte náušnice vyrobené z bílého zlata?

Další ze série článků o náušnicích z bílého zlata. Je to právě bílé zlato / které je tvořeno až 90% žlutým zlatem a 10% jiným kovem/, které je v těchto dnech tolik oblíbené. Je to na Vás. Zlato, stříbro nebo i zmíněné bílé zlato, každý typ má jinou barvu, jiný lesk, jiné vlastnosti.

Co že to vlastně bílé zlato je a z čeho je vyrobeno?

Náušnice z bílého zlata

Tato stránka je spíše jakýmsi ukazatelem toho co nejčastěji vyhledáváte. Máte pravdu, přišli jste sem, protože si chcete vybrat výrobek, kvůli kterému jste vlastně tady a ono tu nic není. Zobrazují se Vám alespoň relevantní reklamy? Pokud ani to ne, nebojte. Doporučuji stránku, kde se dozvíte o náušnicích z bílého zlata všechno, co je potřeba a vyberete si ze třech velmi známých a velkých internetových zlatnictví.

Náušnice se zirkony

Co je to ten zirkon? A proč se často porovnává s diamanty?

Ten, kdo se vyzná často před nákupem přemýšlí, jestli jít teda do zirkonu nebo diamantu. Třetí skupinou jsou ti, kteří vyznávají čistý, hladký prstýnek, který je rovněž moderní.

Jak možná víte, hlavní rozdíl mezi těmito prvky je v ceně. Tady člověk stojí před těžkou volbou. Mít diamond nebo zircon. Darovat luxus, přírodní kámen nebo zircon, který je křehcí a měkcí. Na první pohled však byste diamantový a zirkonový prsten od sebe nepoznali. K čemu se přikláníte ted?

Zirkon? Pak byste měli myslet na druhou věc. O nějaký ten rok později se material Vašeho prstene projeví. Tak jako s každou sloučeninou – mimo pravého zlata nebo stříbra – se projeví jeho původ. A to tak, že se buďto “ošoupe” postřik a nebo např.. Zmiňovaný zircon ukáže své pravé vlastnosti – nebude již tak lesklý a třpytící. Diamant zůstává však neměnný…

Bavili jsme se o ceně. Vracíme se k tomu, že právě toto muže být jediným rozhodujícím faktorem před koupí.

Zirkon bychom rovněž doporučili darovat třeba Vašim dětem (dětské náušnice se zirkonem) nebo menším členům rodiny, kteří ještě do nošení “diamantu” nedorostli?? Jejich spokojenost však bude nemalá.

…z bílého zlata s diamantem

Už jsme si popsali význam diamantu. V jiných článcích i význam bílého zlata. Není to to stejné jako pravé žluté zlato nebo stříbro, ale jde dnes o velice populární materiál používaný právě na prstýnky, náhrdelníky nebo třeba náušnice.

Jistě i zde si pro Vás připravíme odkaz na e-shopy, kde si tyhle skvosty můžete prohlédnout.

… s brilianty

Co je to briliant. Je to víc, než diamant? Jak to popsat? Podle me jde spíše o slovíčkaření. Jde o totéž. Diamant je však nazýván onen kámen v přírodním stavu. Briliantem se nazývá kámen již upravený, speciálně obroušený tak, aby vyhovoval jakýmsi „normám“ – tak, cituji: „aby se světlo procházející diamantem odráželo co nejlepším způsobem v celém barevném spektru a maximální intenzitě.“

… s opálem

Opál je přírodní kámen přinášející: štěstí, sílu, peníze, krásu, duševní rozvoj. Je tedy jasné, že kámen opál je spíše než v klasických zlatnictvích používán v esoterických e-shopech. Opálů je více druhů a každý má jiné zbarvení. Už je pak na koncovém zákazníkovi, jaká barvu vyznává.

… s perlou či perlami

Každý si umí představit perlu na nějakém náhrdelníku nebo prstenu. Jen ten, kdo se vyzná a kdo skutečně poznal krásu perel by zvažoval tuhle koupi. Jen málokdo by si koupil tento šperk bezdůvodně nebo proto, že se mu perly prostě jen „líbí“. Tihle lidé za tím vidí něco víc.

Vidí, že jde o něco živého, něco, co vyrostlo z malého zrnka. Tyhle perly mají různé velikosti a i jejich povrch není úplně hladký, což lidské oko na první pohled nemusí poznat.

Jsou perly drahé? To záleží na způsobu pěstování.

Perly se mohou pěstovat v Číně nebo Vietnamu, kde je do perel zaváděno cizí tělísko, které urychlí způsob dorůstání, což může být až dvakrát rychleji.

Pak jsou tady perly přírodní, které se pěstují níže, tj. kolem Austrálie a Indonésie a právě tyto perly již mají vysokou hodnotu.

Na závěr se můžete setkat s perlami sladkovodními, který je z nich nejlevnější. Je to proto, že v jedné perlodce (škebli) jich může být až dvacet…

Nemůžeme nezmínit, že perly nejsou pouze „krémové“, jak je všichni známe, ale mohou být i nažloutlé, namodralé, ale i nazelenalé.

Je libo tenhle typ pro miminka?

U miminek je to stejné jako u dospělých, jedinou nevýhodou může být, že malé děti mají více citlivou pokožku. Nicméně, pokud jde o nošení nekvalitních šperků, může se projevit alergie stejně rychle jak u miminka, tak u dospělého člověka.

Jak tohle riziko minimalizovat? Snad jedině se vyhnout bižuterii a pokud se alergie objeví i při nošení stříbra nebo zlata, zkuste se poohlédnout namísto 14 karátového zlata po 18ti. Čím „čistší“ to zlato bude, tím méně dalších přidaných sloučenin obsahuje.

Kroužky

Náušnice nejen z bílého zlata, které jsou, jak už název napovídá, te tvaru kruhu. Né každému sluší. Nejsou moc vidět, proto by je spíše měly nosit ženy, kterým jdou vidět ouška.

Na šroubek

Tzv. pecky. Pokud něco takového hledáte, najdete je snad v každém zlatnictví.

Líbí? Sdílejte a budeme psát dál

Prstýnková poradna: