Poradna v komentářích

Na jakém prstu a ruce se nosí snubní a zásnubní prsten?

Všichni tušíte, na jaký prst a jakou ruku přijde snubní nebo zásnubní prsten a kdy dochází ke změnám, ale jistota je jistota. Chcete si ověřit, že při uzavření manželství nedáte prsten na špatný prst. Chcete si být jistí, na kterém prstu který prsten nosit. Dnes se zaměříme na snubní a zásnubní prsteny a vše, co k tomu patří. Takže jdeme na to?

Kde nosit snubní a zásnubní prsteny, na jakém prstu a ruce?

Nejdřív trocha teorie. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

Jestli jste muž a chcete nějakým originálním způsobem požádat svou nastvající o ruku, měli byste zvolit prsten zásnubní. Teď si říkáte, počkat, v případě, že si ji chci vzít, potřebuju prsteny dva?

Ne, je to horší, ve výsledku budete potřebovat 3. Zásnubní a 2 svatební, jeden pro ženu a druhý pro muže (Doufám, že jste to věděli a nejste z toho až tak v šoku. Jestliže budete mít tedy pouze jeden prsten, nejčastěji ho muži nosí také na prsteníčku levé ruky.)

Toto je nejběžnější způsob žádosti o ruku a možná i ten nejočekávanější od Vaší drahé polovičky. Ptáte se, proč to tak je? Za prvé, měli byste ruku své ženy ozdobit už třeba jen z „ochranitelských“ důvodů. Kdekoli jde žena do společnosti, jsou kontrolovány její ruce. Ale to asi jistě víte sám…

Kam patří zásnubní prsten?

Mnoho lidí si tohle plete. Má zafixováno, že snubní patří na prsteníček a zásnubní na prostřeník. Ale je to jen částečně pravda. Pokud má žena zatím jen zásnubní, většinou přijde na prsteníček levé ruky.

Na jaké ruce nosit zásnubní prsten?

Je to otázka opět spíše pro muže, i když někoho to může překvapit. V praxi se nosí na levé, ale ve skutečnosti nebo podle pravidel etiky na tom až tak nesejde. Pokud Vám bude sedět více na pravé ruce, než na levé, směle do toho. Nošení zásnubního prstene na levé je tedy spíš zažitý zvyk.

Tip: Dnešní trend je prsten s diamantem nebo nějakým drahým kamenem. Ať už půjde o jakýkoli prsten, lze jeho barvou sladit Vaši úpravu nehtů.

Na jakém prstu a ruce nosit snubní prsten?

Myslím, že tenhle článek Vám přináší několik nových informací, které jste dříve nevěděli. A bude to pokračovat dál.

Když si muž představí, že by měl sám vybírat tak důležitý snubní prsten, začíná mít stres. Novinkou pro Vás, muži, je tedy to, že snubní prsten vybíráte s partnerkou společně.

Ptáte se, na kterém prstu nosit svatební prsten?

Svatební se nosí na levé ruce na prsteníčku. Pokud tam již máte zásnubní, doporučujeme Vám si ho před svatbou sundat nebo přemístit na prostřeníček nebo na pravou ruku. Otázka je, když jste ho nosili na prsteníčku, vleze se mi na prostředníček? Tohle je určitě jedna z věcí, na kterou byste měli myslet. Samozřejmě, všechno se dá řešit a taková úprava velikosti prstenu není dneska problém. Chcete-li i po svatbě nosit oba dva prsteny, určitě to půjde vyřešit. Nicméně, zde je menší pravidlo, že po svatbě stačí nosit prsten snubní. Jenže, co dělat, když je tak pěkný?

Tip: Nošení zásnubního prstene netradičně

Ať už pro tohle řešení máte různé důvody – od špatné velikosti po ten, že si chcete na prstech nechat jen snubák, nešlápnete vedle.

Napadlo Vás nechat si přidělat Váš prstýnek na řetízek? Nebo ne moc častý způsob – vyndání drahého kamene a zasazení do náušnic?

Chcete se dozvědět o jednotlivých prstech a jejich významech více? Pokračujte tudy.

Líbí? Sdílejte a budeme psát dál

Prstýnková poradna:

  1. dan · 23 února

    Nahodou se zitra zenim _:D

    • Jakub · 23 února

      Gratulujeme! Doufam, ze Vam nas clanek pomohl anebo ujistil, a prejeme hodne stesti!