Poradna v komentářích

Kde nosit prsteny a na které ruce? A zá-snubní prstýnky?

Kde nosit prsteny? Aneb jaký je význam prstenů na prstech? Na jaké ruce prsteny nosit? (To napíšeme hned – je to jedno, až na výjimku snubního prstene) A co když máte na ruce dva prstýnky? A není to úplně jedno, ať si každý nosí prsten, kde chce? Správně, je to na každém, ale pokud se v této problematice chcete vyznat, čtěte dál.

Pozor! Ať už hledáte prsteny na prostředníček, palec nebo ukazováček

… všechny jsou stejné velikostně i typově. Čili prsten na ukazováčku se od prstene na palci liší pouze svou velikostí, kterou musíte před koupí jakéhokoli prstene změřit nebo vyzkoušet v klenotnictví.

Kde nosit třeba svatební prsteny – dozvíte se níže.

Kde nosit prsteny: Prsten na prostředníčku

Na prostředníček se většinou v případě potřeby posouvá zásnubní prsten, pokud jej nechceme nosit společně se snubním na prsteníčku.

Tip: Může se stát, že se prsten posunutý z prsteníčku na prostředníček prostě nevejde. Počítejte s tím dopředu a kupte si třeba velikost rovnou na prostředníček.

Mimo jiné prostředníček znamená střed Vašeho světa. Vy samotní. Je to základ, který musí zůstat stejný a pevný jako skála. Tím, že budete prsten nosit na prostředníčku, dáváte tím najevo své sebevědomí, které ale může a nemusí být pravé. Hlavní je, že ho chcete ukázat.

Prstenem – a nebavíme se teď o svatebním – na prostředníčku žena dává najevo, že se chce nechat vést životem svou duší, chce naslouchat své intuici a nepodléhat negativním pocitům a emocím.

Lidé, kteří mají v oblibě nošení prstenů na prostředníčku, mají v oblibě i sebe samé. Do jaké míry je ta obliba „velká“ pak určuje velikost nebo honosnost daného prstene.

Zdědili jste prsten? Pak ho rovněž noste na prostedníku, protože to podporuje rozvoj Vašeho rodu.

Tento prst je ve znamení Saturnu a nosí ho lidé s oblibou v osobním či duchovním rozvoji.

Nošení prstenu na prostředníku je hned druhým nejoblíbenějším místem po prsteníčku.

Kdy nosit prsten/ prstýnek na palci

Prsteny na palcích
Prstýnky nejen na palcích

Napadlo Vás, že byste si nosili prsten na palci? Budete se divit, ale to, jaký prsten nebo co znamená nošení prstýnku na palci vyhledává po prsteníčku nejvíce lidí. Jaký je teda význam nošení prstýnku na palci a co to znamená?

Tento význam nošení prstýnku na palci odpovídá živlu vodě a zastupuje intelekt, kreativitu a také nadřazenost v životě.

Prsten na palci nosívají také lidé bojovní až agresivní za svou pravdu. S takovým člověkem si můžete být jistí, že snaha o výhru v jakékoli diskuzi může být bolestná

Prsten na palci patří nezávisle myslícím ženám, které mají svůj vlastní názor a nebojí se ho prezentovat.

Jiné vysvětlení praví, že lidé, kteří mají rádi prsten na palci jsou rození vůdci s talentem rozhodovat a řídit. Vlastnosti jsou to obdivuhodné, ale manželství přece není vojna (i když by nad tím někteří rádi polemizovali:), proto se na palec svatební prsten nehodí…

Ne příliš běžné, nicméně symbolika tam je a to v podobě rodičů. Každého jednou čeká, že své bydlení s rodinou opustí. Proto když dáte dlaně i prsty k sobě, lze palec od ostatních lehce oddělit.

Nošení prstenů na palci u mužů

Prstene na palci jste si možná všimli u vysoce postavených manažerů (A né proto, že by byli z Marsu), kteří jej tam nosí pro svou „nadřazenost“ vůči okolí.

A u žen…

Co se týká dívek, prsten na palci může být také znamením lesbické lásky. Prsten na palci pravé ruky ukazuje údajně na lesbičku, která je zadaná, na palci levé ruky na nezadanou.

O nošení prstenů na palcích, jsme připravili samostatný článek.

Kdy nosit prsten na ukazováčku

Kdy nosit prsten na ukazováčku? Posílení této energie dává člověk najevo, že lidé usilují o samostatnost v životě, chce se zbavit zbytečných obav a strachů a jít cestou, která je pro ni ta nejlepší. Z toho vyplývá, že pokud chcete být takoví, noste ho takto. Ukazováček je také prsten Jupitera. Prsten moci. I známý Julius Caesar se jím pyšnil.

Je rozdíl mezi levou a pravou rukou?

Chceme-li zajít do detailu, tak, nošení prstene na ukazováčku levé ruky může znamenat pýchu, či přehnanou sebelásku. Naopak při nošení na pravé se člověk vyznačuje rozvážností, klidem a celkově, i přes sklony k moci, pozitivně.

Prst ukazováček je ve znamení Jupitera. Dříve prsteny nebo prstýnky na ukazováčku byly spíše rodového typu nebo znakem vysokého postavení ve společnosti.

Prsten na malíčku

Kde nosit prsteny? Na malíčku? Koho by to napadlo?

Nošení prstene na malíčku symbolizuje Vaše děti, které se jednoho dne rovněž oddělí, proto jdou malíčky od sebe lehce oddělit. Nošení Vašeho prstýnku na malíčku je tedy život, životní cesta.

Psychologové si myslí, že prsten na malíčku nosívají lidé vrtošiví, se sklony k intrikám, dobrodružství i zradě.

Jak nosit prsten na prsteníčku & Na jaký prst snubní a zásnubní prstýnek?

Prsteny - nemusí přijít pouze na Váš prostředníček

Hodně se ptáte, kde nosit snubní prsteny nebo který prsten přijde na prsteníček levé ruky. Tak tedy popořadě. Co znamená nošení prstenu na prsteníčku a na které ruce je nosit?

Snubní prsten – kde ho nosit a jaké ruce?

Životní partnerství. Zkuste prsteníček od zbývajících prstů oddělit a uvidíte, že je to horší, což znamená, že nejde oddělit, tak jako by nemělo jít oddělit Vaše manželství. Pokud se ptáte, na jakém prstenu nosit snubní prsten, odpověď je, že jen na prsteníčku byste měli nosit Váš snubní – svatební, nebo taky manželský prsten. A ano, pokud se rovněž ptáte, jestli prsten nosit na levé ruce nebo pravé, noste ho na té, která je blíže Vašemu srdci, aby se jeho význam ještě více podtrhl. 

Věděli jste, že prsteníček je tedy symbolem slunce?

Snubní prsteny si vyměňují při svatebním obřadu ženich s nevěstou jako symbol slibu lásky, věrnosti a spojení. Jsou tedy zapotřebí dva a oba dva vybírá nastávající pár společně. Věřím, že si nyní spousta mužů oddychla:)

Kd nosit zásnubní prsten a na jaké ruce?

Zásnubní prsten má dát všem na vědomí, že osoba, která jej nosí je zasnoubena a bude se vdávat nebo ženit, v případě muže. Zpravidla ho nosí ženy na prsteníčku levé ruky od zásnub až do svatby. Pak, jak jsme psali, se přesouvá na prostředníček. Samozřejmě, zásnubní i snubní lze nosit na jednom prstu.

Nicméně, jak píšeme v článku věnujícím se nošení zásnubních a snubních prstenů, není to žádným pravidlem. Nošení zásnubních prstenů jen na levé ruce je jen zažitá praxe u nás.

Kde nosit snubní prstýnek: Můžete se podívat na vysvětlující video níže.

Málo informací?

Kvůli vysoké poptávce na téma zásnubních a snubních prstenů nám Věruška sepsala článek pouze o – snubních a zásnubních prstenech, jaké jsou mezi nimi rozdíly a na jakých prstech se nosí.

Nošení více prstýnků na ruce

1. případ: Nošení zásnubního a snubního prstýnku na jednom prstu. Proč ne? Pokud oba prstýnky spolu ladí, vypadá to pak dobře. Jenom pamatujte, že zásnubní by se měl nacházet výš, tzn. snubní dole – blíž ke kořenu prstu. Nejspíš kvůli jeho větší bezpečnosti.

2. případ, kde nosit prsteny: Oba prstýnky na jedné ruce. Není to nic proti ničemu. Jestli Vás dva prstýnky na jedné ruce nějak tíží, není problém ten zásnubní, protože je méně důležitý přesunout na prostředník.

3. případ: Každý prsten na prsteníčku, tzn. na levé a pravé ruce. Ideální varianta, pokud oba prstýnky vypadají skvostně a chcete, aby byly co nejvíce vidět. Ozdobí obě dvě Vaše ruce, takže pro mě je toto nejpřijatelnější varianta:)

Veškeré další informace o prstenech se můžete dozvědět v obsáhlém článku tady anebo se o prostřednících – ano, zní to možná divně – krátce věnujeme tady.

Líbí? Sdílejte a budeme psát dál

Prstýnková poradna:

  1. Jakub · 20 ledna

    🙂 Výstižný článek!